Penzión & Restaurant Mária
TOPlist

Dopisovanie s väzňami

V oblasti korešpondencie novela zákona z 1. mája 2008 spresnila pravidlá týkajúce sa korešpondencie, v zmysle ktorých má obvinený právo prijímat a na vlastné náklady odosielat korešpondenciu bez obmedzenia, ak zákon o výkone väzby neustanovuje inak. Novela zákona o výkone väzby obdobne ako novela zákona o výkone trestu odnatia slobody zakotvila, že povolená hmotnost a rozmery korešpondencie sú urcené v zmysle podmienok platných pre poštové služby upravených zákonom c. 507/2001 Z. z.o poštových službách v znení neskorších predpisov.

Niečo o tom, čo znamenajú listy z "vonku" pre väzňov.

Tak, ako na slobode niekto niekomu závidí luxusné auto, alebo peknú milenku, tak si vo väzení väzni závidia keď niekomu chodia často listy a inému menej, alebo vôbec.

Vo väzení čakať na list, je ako čakať na spasenie sveta. Je to asi jediná vec, ktorá vás napĺňa štastím.

Nedá sa opísať slovami čo je to kontakt s vonkajším svetom pokiaľ to nezažijete na vlastnej koži.

/ Na druhom mieste po listoch znamená pre väzňa najviac balík, čiže dobroty, ktoré mu v ňom prídu:). Ale balíky sa môžu dajú do väzenia oficiálne posielať myslím že len raz za tri mesiace - to sia viackrát už zmenilo.

Takže ak máte niekoho vo väzení píšte mu kedykoľvek to len bude možné, aby ste aspoň z časti zmiernili to trápenie, ktoré tam človek prežíva keď je odlúcený od svojej rodiny.


Pokiaľ chcete nadviazať kontakt s cudzím väzňom, tak to môžete urobiť prostredníctvom zoznamky,  ktorá je na našej stránke. Nájdete tam podrobné údaje o väzňoch, ktorí sa cchú s niekym zoznámiť spolu s ich fotkami a kontaktnou adresou priamo na každého z nich. Samozrejme nie každý väzeň je úprimný a preto sa netreba nechať využívať pokiaľ by od vás chcel, aby ste mu posielali balíky a peniaze...!!

Generačný čas: 7.15208053589ms, CMS system created by mr.Puetro (www.puetro.net)