Penzión & Restaurant Mária
TOPlist

Matka zavraždila syna

Matka, ktorá sekerou zavraždila svoje štvorrocné dieta, je duševne chorá

Prusy 4. marca (TASR) Matka, 36-rocná Daniela, ktorá vlani 9. decembra v obci Prusy, okres Bánovce nad Bebravou, sekerou zavraždila svojho štvorrocného syna Adama a potom sa pokúsila o samovraždu skokom z okna rodinného domu, bola dlhodobo a aj v case tohto brutálneho cinu duševne chorá.

Vyplýva to z posudku z odborníkov z oblasti psychológie a psychiatrie. Podla nich Daniela nebola schopná reálne rozoznat nebezpecnost svojho konania a ani sa ovládat. Trpela utkvelou predstavou, že jej dietatu chce niekto ublížit a týrat ho, mala dokonca rôzne vidiny, že takí ludia sú už v dome. Dieta, ktoré velmi milovala, chcela pred nimi ochránit a radšej ho sama zabila.

Vyšetrovatel ešte v ten den obvinil Danielu z vraždy. Umiestnili ju vo väzenskej nemocnici v Trencíne, kde sa nachádza doteraz. Obhajca obvinenej Ján Kanaba na základe uvedeného dorucil dnes na súd žiadost o zastavenie trestného stíhania. Ako uviedol, je pravdepodobné, že súd to bude akceptovat a nariadi ústavnú liecbu. Povedal, že Danielu pravidelne navštevuje a môže potvrdit, že nielen krátko po cine, ale prakticky dodnes, hoci sa jej duševný zdravotný stav ciastocne zlepšil, stále nechápe, co sa udialo.

Daniela údajne pracovala v textilnej firme v okresnom meste ako skladnícka a asi v septembri jej skoncila pracovná zmluva. Potom vraj trpela migrénou a užívala aj nejaké lieky. Krátko pred tragédiou mala obavy zo zlodejov, co vysvetluje, že v noci mala so sebou sekeru. Tou potom aj svojho syna zabila. Samovražedný skok z balkóna prežila so zlomeninami.

utorok 4. 3. 2008 16:11

Generačný čas: 7.05695152283ms, CMS system created by mr.Puetro (www.puetro.net)