Penzión & Restaurant Mária
TOPlist

Niekto ako Žitný

Kedže mi prišli nejaké e-maily v ktorých sa pýtate, že ako by sa mal v base niekto taký ako Rasťo Žitný, tak vám na to skúsim takto odpovedať.

V prvom rade keď už spomíname Žitného tak vyslovím svoj názor, že on do basy už teraz po tom všetkom nepatrí.

Viem, že v mnohých z vás teraz zovrela krv pretože všeobecný názor je taký, ako Žitný rýchlo letel a je to len jeho vina... No i keď je to pravda, tak si treba uvedomiť, že on si tiež od tej tragickej udalosti do dnešného dňa vytrpel peklo na zemi. Mal to, a má to neporovnatelne tažšie v porovnaní s iným človekom, ktorý nie je verejne známy. Z vlastnej skúsenosti vám môžem potvrdiť, že tým ako média tieto veci negatívne rozoberajú /v jeho prípade dokonca neutíchajúco/, a vy ešte k tomu žijete s vedomím, že ste niekomu "zvesili krky" a ďalej neviete čo vás čaká v base tak je to na psychiatriu, alebo samovraždu. Médiá si vaše psychické rozpoloženie dokonale uvedomujú a tak ešte "tlačia na pílu" aby vás zlomili a docielili tak dalšiu senzáciu - napr. vašu samovraždu...  Ale zamyslite sa - jeden život je už stratený, tak prečo zničiť ďalší ? Vrátite tým ten prvý život ?

Predtucha väzenia je stonásobne horšia ako väzenie samo o sebe !

Keď máte strach, že vás zavrú a vy ani netušíte čo vás tam čaká, tak si predstavujete tie najhoršie scenáre. Ale v skutočnosti to u niekoho takého ako Žitný v base nebude tragické. Tragické je, a zostane pre neho to, čo prežíva tieto mesiace.

V prvom rade sa ľudia odsúdení za autonehody dostávajú do väzníc s miernym stupňom stráženia čo v praxi znamená, že majú voľný pohyb, chodia pracovať na slobodu - v mnohých prípadoch dokonca bez dozorcu a tie zariadenia vyzerajú ako internáty, čiže sú na izbách kvety, obrazy, atď...je to tam oveľa útulnejšie ako vo väzenských celách. Jediný problém vidím v tom, že sa tam nájde dosť väzňov s nízkou inteligenciou - s veľmi, veľmi, veľmi nízkou inteligenciou... Keď sa takto dostanete do stáleho kontaktu s bezdomovcami alebo nejakými sprostými rómami, tak sa ocitáte na jednej lodi, avšak nesmiete si ich pripustiť k telu, lebo už sa ich nezbavíte a vyústi to zákonite do konfliktu. Radšej nemať celý trest žiadneho kamaráta a radšej sa uzavreť do seba, ako počúvať tie ich sprosté táraniny, ktoré sa takmer nikdy nezakladajú na pravde a v každej tretej vete počúvať tie primitívne nadávky /česť výnimkám/.

Dá sa to prežiť bez nadväzovania zbytočných kamarátstiev keď využijete množstvo vecí, ktoré sa v takých väzniciach ponúkajú. Napríklad navštevovať jazykové kurzy, alebo urobiť si rekvalifikačný kurz ako zahradkár, kuchár alebo k čomu má kto vzťah. A zapájať sa do kolektívnych športových hier. Šport je dosť dôležitý pretože čiastočne odbúrava stres a celkovo sa človek lepšie cíti a prichádza na lepšie myšlienky. A treba sa začítať do pútavých kníh a pokúsiť sa dočasne citovo odpútať od civilného života. A máte to... Už len čakáte na podmienečné prepustenie o ktoré môžete požiadat po polovici vykonaného trestu.

Ale ja keby som Žitným a Božechráň by došlo k odsúdeniu, tak by som napísal prezidentovi republiky a podrobne a detailne by som im opísal všetko čo som si po psychickej stránke vytrpel. Písal by som to čo cítim a predovšetkým aký vplyv a dopad mali na moju psychiku a môj život po tragédii a počas súdnych pojednávaní média. Netvrdím, že ho hneď každý amnestuje, ale vzhľadom k tomu, že ho média "rozniesli na kopytách" a tiež urcite negatívne ovplyvnia súdy, tak by jeho citovo detailne napísaný list prezidentovi mohol docieliť zníženie trestu. Samozrejme veľmi veľa záleží či už mu v tom čase bude odpustené z poškodenej strany, ktorá sa so svojou stratou žiaľ určite nikdy nevyrovná.

Ale konkrétne Žitný je podľa mojich vedomostí dosť nábožensky založený človek a srdcom dobrák, takže som presvedčený, že z toho dôvodu Boh pre neho urobí nejaký zo svojich zázrakov...

Generačný čas: 12.8140449524ms, CMS system created by mr.Puetro (www.puetro.net)