Penzión & Restaurant Mária
TOPlist

Ponorák

Ponorák je ponorný varič na vodu, ktorý je v niektorých väzbách povolený a v iných zase nie. Záleží to od toho ci sú na cele zástrčky.

Ked je väzba s celami na ktorých nie sú zástrčky, tak sú ponoráky zakázané a obvineným sa musí nosiť za deň dvakrát vriaca voda na zaliatie čaju a kávy. Spravidla sa voda roznáša po ranajkách a obede. Ale väzni si aj v tomto vedia poradit, kedže mnohí chcú pit kávu aj viackrát za deň, alebo teda nie len v čase po raňajkách a obede.

Takže keď je výdaj stravy ktorá sa vozí na každú celu a obvineným sa podáva v miskách cez malé štvorcové okienko vo dverách, tak obvinení vo vhodnej príležitosti využijú nepozornosť bachara a dajú tomu väznovi ktorý im priviezol stravu / šálkarovi / cigarety alebo tabak s lístkom na ktorom je napísané čo od neho potrebujú zohnať.

Niektorí roznášaci stravy to môžu odmietnuť, pretože veľa tým riskujú / ale to som už vysvetlil v predošlých historkách /. Je za to vyhadzov z dobrého fleku a dalšie tresty formou samoväzby a straty možnosti predcasného prepustenia.

Ale tí ktorí sa neboja si ten tabak zoberú , zoženú čo treba a pri ďalšom výdaji stravy im to pri vhodnej príležitosti vhodia na celu a obchod je uzavretý.

Teraz budeme vychádzať z toho, že si obvinení objednali meter tenkého izolovaného káblika a kúsok tenkého plechu napr. velkosti 10 x 3 cm ktorý sa dá v rukách ohýbať.

Tento pliešok si zlomia na polovicu aby z neho vznikli dve časti. Medzi tieto dve časti vložia na jeden a druhý okraj niečo také ako zápalky alebo podobné dve drievka aby sa tie dva pliešky navzájom napriamo nikde nedotýkali, a teda musí medzi nimi zostať tenká medzera.

Vezmú káblik ktorý predelia na polovicu a všetky štyri konce kúsok odizolujú. Jeden koniec z jedného káblika obtocia okolo jedného pliešku a druhý koniec z druhého káblika obtocia zase o druhý pliešok, pričom dbajú stále na to aby sa ani tieto dva kábliky navzájom nikde nedotýkali.

Túto vec ktorá je zatial provizorne poskladaná obtočia niekolko krát na oboch stranách v časti kde sú drievka a kábliky tenkou nitkou aby to celé zostalo pevne držať pokope.

Potom si už len dajú stôl na stred cely pod lampu, čiže pod neónku ktorá je mimochodom počas celého dňa rozsvietená nakolko býva na celách šero kôli tým velkým nepriehladným tabulám skla ktoré sú pred oknami, o čom som už písal v časti "Konovanie"

Túto neónku mierne odchýlia od steny aby sa dostali k elektrike ktorá ide zo steny do nej. Vezmú tú vec ktorú vyrobili a tú časť nitkou pospájaných plieškov vložia do pohára s vodou, takže im z pohára vychádzajú už len dva kábliky, ktoré priložia zo zadu na elektriku od neónky kde dajú jeden káblik na plus a druhý na mínus.

Ihneď ako sa cez tieto dva kábliky pustí elktrika do tých plieškov ktoré sú v pohári s vodou sa začne voda zohrievať a po malej chvíli zovrie.

Po prvom prevarení ktoré slúži na vydezinfikovanie tohto výrobku vodu vylejú a napustia do pohára novú vodu ktorú takým istým spôsobom prevaria a tou si už zalejú kávu, čaj alebo instantnú polievku.

Takže tento výrobok je väzenský ponorák, ktorý im slúži až pokial im ho nenájdu bachari pri nejakej prehliadke cely. Ked ho nájdu tak sa k tomu samozrejme nikto neprizná, čiže im ho len vezmú a väzni musia začať zhotovovať další ponorák...a

Generačný čas: 9.1609954834ms, CMS system created by mr.Puetro (www.puetro.net)